Jakość

Zastosowanie wysokiej klasy i jakości drewna nie tylko dodaje jej autentyczności i ciepła, ale przede wszystkim gwarantuje trwałość i możliwość użytkowania niezależnie od pory roku.

Materiały najwyższej jakości

Tylko najlepsze jest wystarczająco dobre! Do produkcji MøreRoyal używamy wyłącznie drewna pierwszego gatunku, a wszystkie materiały poddawane są dokładnej kontroli jakości. W procesie tym wykorzystywana jest najnowocześniejsza technologia, która gwarantuje, że materiały są skanowane i sprawdzane pod kątem surowych wymagań jakościowych. Oznacza to, że możemy bezpiecznie umieścić nasz znak jakości na wszystkich MøreRoyal, które przeszły nasze wewnętrzne kontrole.

Materiały stabilne w formie

Impregnacja Royal zapewnia materiałom minimalne skręcanie, kurczenie, pęcznienie i pękanie. Ponieważ materiały są chronione przed zmianami w wyniku stale zmieniających się temperatur i wilgotności, materiały te również mniej się odpryskują.

Mała i łatwa konserwacja

W procesie MøreRoyal olej jest zagotowywany w drewnie, dzięki czemu ochrona utrzymuje się wyjątkowo długo. Gdy istnieje potrzeba uzupełnienia oleju, czy to ze względów kosmetycznych, czy jakościowych, można to łatwo zrobić, dodając trochę więcej oleju MøreRoyal do drewna.

50-letnia gwarancja na gnicie

MøreRoyal to drewno podwójnie impregnowane – najpierw impregnowane ciśnieniowo, a następnie gotowane w oleju w próżni. Ta obróbka zamyka impregnację w drewnie i zapewnia ekstremalną ochronę przed gniciem. W rzeczywistości MøreRoyal ma najlepszą klasyfikację gnicia, klasę gnicia 1 – i pełną 50-letnią gwarancję gnicia.

Przyjazny dla środowiska

Przez lata firma MøreRoyal była oceniana, klasyfikowana i certyfikowana od surowca po gotowy budynek z dobrymi wynikami we wszystkich aspektach. Produkt jest wytwarzany ze zrównoważonych nordyckich lasów, przechodzi przyjazny dla środowiska proces produkcji i ma właściwości, które zapewniają mu długą żywotność. To sprawia, że ​​MøreRoyal jest wyborem przyjaznym dla środowiska i bezpiecznym – zarówno dziś, jak i na przyszłość.

Zainwestuj w wypoczynek

W porównaniu z innymi wstępnie obrobionymi rodzajami okładzin, MøreRoyal wypada korzystnie cenowo. Długie okresy międzyprzeglądowe oznaczają również, że oszczędzasz dużo czasu i zapewniasz dobre długoterminowe konto.

Żywe drzewo

Drewno to piękny, organiczny materiał, w którym nikt nie jest w stanie dokładnie przewidzieć, w jaki sposób drewno ulegnie zmianie w czasie. Drewno żyje swoim otoczeniem.

Chociaż MøreRoyal jest materiałem podwójnie obrobionym, z dodatkową wytrzymałością dodaną, aby wytrzymać surowy i trudny klimat, jest to również żywe drewno. Tutaj naturalne wariacje kolorystyczne drewna mają swoje własne, bez ukrywania się za powierzchnią pokrycia.

Piękny. Trwały. Naturalny.

Gwarancja na drewno elewacyjne i tarasowe 

GWARANTOWANA ODPORNOŚĆ NA GNICIE PRZEZ 50 LAT

MøreRoyal to drewno podwójnie impregnowane – najpierw impregnowane ciśnieniowo, a następnie gotowane w oleju w próżni. Olej pozostaje na zewnątrz jak „płaszcz przeciwdeszczowy”, który zamyka impregnat w drewnie i zapewnia ekstremalną ochronę przed gniciem. Produkt został zdefiniowany jako posiadający najlepszą klasyfikację zgnilizny, klasa 1 zgnilizny – bardzo trwały. (Por. Trwałość drewna i produktów drewnopochodnych. Trwałość litego drewna, NS-EN 351-1.) To sprawia, że ​​argument o braku gnicia produktu MøreRoyal jest mocny, jeśli jest używany i instalowany prawidłowo (Klasa AB na powierzchni ).

Dlatego dajemy Ci 50-letnią gwarancję na gnicie! (Uwaga: Prawidłowe użycie, patrz FDV.)

GWARANCJA UDZIELANA JEST POD NASTĘPUJĄCYMI WARUNKAMI:

Gwarancja obowiązuje dla wszystkich dostaw po 1 stycznia 2012 roku i nie ma mocy wstecznej.

Gwarancja obowiązuje pod warunkiem, że drewno jest konserwowane zgodnie z dokumentacją FDV

Uszczelnienie powierzchni cięcia za pomocą MøreRoyal olej do drewna, jest szczególnie ważne i warunkiem wstępnym, aby drewno było uważane za prawidłowo zainstalowane i obowiązywała gwarancja. Zobacz wskazówki dotyczące prostego olejowania powierzchni cięcia za pomocą gąbki w poniższym linku.

Gwarancja obejmuje tylko samo drewno. Wszelkie koszty robocizny, frachtu itp. nie są objęte gwarancją.

Zakłada się, że można dostarczyć dokumentację, która wyraźnie wskazuje czas zakupu/instalacji. Taką dokumentacją może być zaświadczenie o przejęciu od firmy budowlanej, pokwitowanie zakupu drewna od dealera lub inna podobna dokumentacja.

Zabarwienie

MøreRoyal jest dostępny w pięciu kolorach: brązowym, szarym, czarnym siedziskiem, ochrowym i naturalnym (niepigmentowanym). Kolory są transparentne z widoczną strukturą drewna, naturalnym wyrazem i żywą powierzchnią. Pojawią się również niewielkie różnice na powierzchni, ponieważ sęki, drewno powierzchniowe i gałązki mają różną absorpcję oleju i pigmentu. Ponadto na struganej i nieheblowanej powierzchni wystąpią zmienność i różna absorpcja pigmentu. Dlatego MøreRoyal nie da koloru powierzchni pokrywającej, ale da całość koloru zarówno na pojedynczej desce, jak i na zmontowanej powierzchni na  całej elewacji.

Naturalny,  ochra,    szarość,     brąz     i czerń

 

OPISY KOLORÓW

Natur RO.0: Jasno złotobrązowy kolor jak nowa, szara powierzchnia z czasem.

Ochra RY.20: Ciepły żółty kolor.

Szary RG.25 : Ciepły odcień szarości, który z biegiem czasu będzie szarzał. Kolor nie jest nieprzezroczysty, dlatego przy nowych materiałach można doświadczyć zielonego odcienia w kolorze szarym, co jest wynikiem impregnacji miedzi, lub brązowego, wynikającego z prześwitywania koloru drewna przez pigmenty . Zmieni się to po pewnym czasie, a szare pigmenty staną się bardziej widoczne.

Brązowy RB.10: Ciepły, złotobrązowy kolor.

Czarny RS.25: Ciepły czarny kolor, który w świetle słonecznym zmienia się w ciemnobrązowy.

KOLORY I CZAS

Świeżo wyprodukowany naturalny kolor będzie złotobrązowy ze względu na dużą ilość oleju, który został zagotowany w drewnie. Kolor ten stopniowo blaknie, a drewno naturalnie szarzeje i nadaje pogodowo szarą powierzchnię.

Należy jednak pamiętać, że pod występami, dachami i kalenicami oraz w miejscach, do których nie dociera światło słoneczne, szarzenie będzie trwało dłużej lub nie będzie rozwijało się w taki sam sposób, jak na powierzchniach wystawionych na działanie warunków atmosferycznych.

Kolory brązowy, ochra, szary i czerń siedzeń również będą stopniowo blaknąć pod wpływem warunków atmosferycznych. Najpierw na południe i zachód. Pod względem jakości nie ma jednak różnicy między kolorami, a wybielanie nie obniża jakości. Olej zagotowuje się w drewnie i chroni materiały. To różnice w składzie pigmentu składają się na marginalne różnice.
Drewno może normalnie wytrzymać od 10 do 20 lat przed pierwszym zabiegiem konserwacyjnym (powierzchnie pionowe).

KODY KOLORÓW NCS I RAL

Oto przegląd kodów kolorów NCS i RAL, które są w przybliżeniu takie same jak nasze kolory MøreRoyal:

 

MøreRoyal® Brązowy RB.10:

NCS S 8010-Y50R. Najbliższy kolor RAL: Ral 8014

 

MøreRoyal® Żółty RY.20:

NCS S 3065-Y20R. W pobliżu nie ma koloru RAL.

 

MøreRoyal® Szary RG.25:

NCS S 7005-Y-20R. Najbliższy kolor RAL: Ral 7039

 

MøreRoyal® Szarny  RS.25:

NCS S 8502-Y. Najbliższy kolor RAL: Ral 8022

 

Są to kody kolorów, które otrzymaliśmy od naszego dostawcy pigmentów.

Należy pamiętać, że będą występować różnice między przezroczystym kolorem produktu MøreRoyal a kolorem NCS, który zapewnia powierzchnię kryjącą.

 

KONSERWACJA

Mówimy, że materiały poddane obróbce MøreRoyal są „podwójnie traktowane”. Najpierw zaimpregnowany, a następnie ugotowany na oleju. Całe drewno wymaga konserwacji, w tym MøreRoyal. Jednak wymagania dotyczące konserwacji drewna poddanego obróbce MøreRoyal są mniejsze i znacznie łatwiejsze niż w przypadku innych rodzajów drewna.

Olej, który gotujemy w materiałach, ma kilka dobrych właściwości. Deska MøreRoyal jest żywym kawałkiem drewna, ale ze względu na olej, który został zagotowany w drewnie, jest mniej podatna na kurczenie się i pęcznienie. Gwałtowna zmiana z suchego na wilgotny dzień może powodować ruch materiałów i prowadzić do nieestetycznych pęknięć. Proces MøreRoyal sprawia, że ​​normalna migracja wilgoci w drewnie jest bardzo powolna i zajmuje się materiałami w zupełnie inny sposób.

ZUŻYCIE

Z czasem pogoda i wiatr zniszczą drewno. Promienie UV od słońca zanikają pigmenty i sprawiają, że drewno staje się „pogodowo szare”. Z biegiem czasu deszcz stopniowo wypłucze olej i zużyje pigmenty. Na tarasie mechaniczne zużycie spowodowane schodami, meblami ogrodowymi, śniegiem i zacinającym deszczem będzie powodować dodatkowy stres. Dotyczy to również dachów drewnianych, a szczególnie w górach, gdzie jest dużo śniegu i śnieg utrzymuje się przez długi czas. Olej, który został zagotowany w drewnie w dużych ilościach, pozostanie w drewnie na zawsze, ale ważne jest, aby uzupełnić olej w zewnętrznej warstwie, częściowo ze względów kosmetycznych, ale z czasem także ze względów jakościowych. Materiały wystawione na deszcz, wiatr i światło słoneczne zawsze wysychają i potrzebują więcej wilgoci. Następnie przetwarzamy materiały. Niemal w taki sam sposób, w jaki nasza skóra potrzebuje od czasu do czasu nawilżenia, materiały wymagają olejowania.

TAK CZĘSTO POWINIENEŚ ODŚWIEŻAĆ

Kiedy mówimy o utrzymaniu MøreRoyal, trudno jest dać jasną odpowiedź, ponieważ istnieje wiele zmiennych, które wpływają na KIEDY wymagana jest konserwacja. Warunki, takie jak architektura budynku, pobliska roślinność, lokalne warunki pogodowe i klimatyczne, wpływ słońca i zanieczyszczenie to ważne czynniki, które należy wziąć pod uwagę.

Mamy 2 główne rodzaje konserwacji

 1. Konserwacja czyszczenia – czyść i myj
  Zalecamy regularne czyszczenie drewna MøreRoyal. Nie należy używać silnych środków odtłuszczających, ponieważ rozpuszczą one olej, który wciąż jest w drewnie, a także nowy olej, który został nałożony. Do czyszczenia użyj łagodnego domowego środka czyszczącego i węża wodnego o normalnym ciśnieniu. Myjki wysokociśnieniowe mogą łatwo uszkodzić drewno i usunąć pigmenty, których nie należy usuwać. Do corocznego sprzątania (taras) wystarczy woda i miotła.
 2. Konserwacja olejem W
  tym miejscu rozróżniamy
  a) konserwację kosmetyczną
  b) konserwację w celu zachowania właściwości drewna
  Ponadto potrzeby konserwacyjne będą bardzo różne na powierzchniach poziomych, takich jak taras lub molo, oraz powierzchniach pionowych, takich jak okładziny i inne .
 1. a) Pielęgnacja – kolory i czas
  Wszystkie kolory MøreRoyal zmieniają się w czasie i są pod wpływem pogody i wiatru. „Szary” będzie szarzał coraz bardziej, kolor „naturalny” z czasem stanie się szary jak pogoda, a pozostałe kolory w palecie staną się jaśniejsze – ponownie w zależności od lokalizacji, na jaką są wystawione. Nie pogarsza to jakości i właściwości drewna, dlatego mówimy, że jest to subiektywna ocena kosmetyczna, gdy chcemy wykończyć olej na podstawie wyglądu.
 2. b) Konserwacja w celu zachowania właściwości drewna
  Tutaj mówimy o konserwacji w celu zachowania właściwości i właściwości drewna.
  Na powierzchniach narażonych na duże nasłonecznienie lub silny wiatr i dużo suchego pyłu potrzeba konserwacji jest większa niż w przypadku sufitów lub materiałów montowanych pod pokryciami dachowymi. Będą duże różnice w zależności od domu, miejsca i sposobu, w jaki poszczególne powierzchnie są wystawione na działanie słońca, pogody i wiatru, więc odpowiedź również nie jest jednoznaczna.

Powierzchnie pionowe – elewacja

Jeśli nie uwzględnimy aspektów kosmetycznych, pionowe powierzchnie należy uzupełnić olejem do drewna MøreRoyal po ok. 10-20 lat na wymianę zużytego lub wypłukanego oleju oraz utrzymanie uszczelnienia olejowego, które zapobiega przenikaniu wilgoci do drewna. „3 razy wykańczane w ciągu 60 lat” mówią eksperci techniczni drewna.

Powierzchnie poziome – deskowanie

Na powierzchniach poziomych, które są narażone na większe zużycie, okres konserwacji jest nieco krótszy, aby zachować jakość materiałów. Stosowanie oleju tarasowego MøreRoyal Wyłącznie co 6-7 lat jest praktyczną zasadą. Utrzymanie koloru ponownie staje się subiektywną oceną kosmetyczną. Olejek można nanosić opryskiwaczem ogrodowym, wałkiem lub pędzlem. Uważaj, aby nie nakładać zbyt dużo, aby uniknąć inwazji czarnego grzyba. Ataki czarnych grzybów mogą również wystąpić, jeśli drewno nie jest wystarczająco suche lub oczyszczone przed nałożeniem oleju. Czarny grzyb nie uszkadza drzewa, jest stosunkowo łatwy do usunięcia, ale ma tendencję do nawracania. Ataki czarnego grzyba nie podlegają reklamacji.

Prosta i szybka konserwacja

W przypadku każdej dodatkowej obróbki olejem ważne jest, aby drewno było suche podczas obróbki i było dobrze oczyszczone. Często wystarczy lekka warstwa wykończeniowa z przezroczystego oleju, nawet na ścianie o bladym kolorze. Nie ma też pewności, że cała powierzchnia ściany wymaga obróbki, np. gdy gniazdo dachowe osłania górną część ściany przed działaniem promieni słonecznych. Olej jest szybki i łatwy w aplikacji, a odstępy między kolejnymi pracami wykończeniowymi są długie, dlatego mówimy, że MøreRoyal jest przyjazny w utrzymaniu. Pamiętaj, że wszystkie ubrania, szmaty itp. należy natychmiast spalić/włożyć do wody, aby zapobiec samozapłonowi.

KONSERWACJA – GWARANCJA

Konserwację tarcicy impregnowanej MøreRoyal należy wykonać za pomocą MøreRoyal Oleju do drewna z kolorowymi/pigmentami lub bez lub MøreRoyal.

Tarasseolje Exclusive (tylko taras). Jest to warunek konieczny do zastosowania przepisów gwarancyjnych przeciwko gniciu i ewentualnej reklamacji.

POWIERZCHNIE CIĘCIA

Podkreślamy znaczenie obróbki wszystkich powierzchni cięcia na materiałach MøreRoyal (okładziny, deski tarasowe, drewniane dachy itp.). Wszystkie powierzchnie cięcia muszą być uszczelnione olejem w celu zatwierdzenia prawidłowego montażu. Do tego celu używany jest olej do drewna MøreRoyal. Uszczelnienie zapobiega wnikaniu wilgoci do drewna oraz pęcznieniu i kurczeniu się drewna. Unikasz również gnicia, uszkodzeń kosmetycznych i czarnego grzyba.

KONSERWACJA – MALOWANIE

Jeśli zdecydujesz się na zmianę koloru, możesz zamalować bejcą olejną/farbą o uznanej jakości. Dalsza konserwacja musi być kontynuowana poprzez bejcowanie/malowanie.